Uluslararası İlişkiler

Bir başarı öyküsü...

Uluslararası düzeyde tanınan bir kuruluş olmayı hedefleyen Yapı Kredi Koray, çok sayıda yurtdışı etkinliğe katılmakta olup Türkiye'yi tüm global gayrimenkul platformlarında başarıyla temsil etmektedir. 

Şirket yöneticileri bu bağlamda yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleşen CAIB, UBS, EFG, ULI ve GRI konferansları gibi tüm belli başlı gayrimenkul etkinliklerine katılmaktadır.

2001 yılında Elit Residence Projesi’nin, gayrimenkul sektörünün Oscar'ı sayılan MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nde “Konut Geliştirme” dalında aday gösterilmesinden sonra, İstanbul İstanbul'un 2002 yılı başında bu ödülü kazanması, hem Yapı Kredi Koray hem de Türk Gayrimenkul Sektörü için büyük bir başarı olmuştur. Yapı Kredi Koray tarafından MIPIM Ödülü için sunulan İstanbul İstanbul Projesi, dünya çapında geliştiricilerin yarattığı 100 proje arasından, 15.000 gayrimenkul profesyonelinin oylarının büyük çoğunluğu ile dünya birincisi seçilmiştir. Proje, aynı zamanda ULI Awards of Excellence yarışmasında finalist olmuştur.

GYODER tarafından her yıl düzenlenen ve önde gelen yerli ve yabancı piyasa katılımcıları ile resmi makamları bir araya getiren Gayrimenkul Zirvesi ve ULI Türkiye aktiviteleri Yapı Kredi Koray'ın sponsorluğunda gerçekleştirilmiştir. Yapı Kredi Koray, 2005'te İstanbul'da gerçekleştirilen ULI Zirvesi Avrupa Konferansı'nda aktif bir rol oynamıştır.