Ortaklık Yapısı

Koray Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. 1956 yılında H. Ayduk Koray tarafından Ankara'da bir şahıs firması olarak kurulan Koray Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. bugün özellikle prestijli binaların yapımcısı olarak anılan bir şirket haline gelmiştir.

Yüksek inşaat teknolojisi gerektiren uygulamalardaki uzmanlığı, proje yönetim deneyimi, üstlendiği projeleri zamanında bitirme geleneği ve kaliteli işçiliğe verdiği önem sonucunda Türkiye'nin önemli mimari yapıtlarını içeren bir referans listesi oluşturmuş ve özellikle, Kamu Binaları, Genel Müdürlük Binaları, Yüksek Akıllı Binalar, Oteller, İş ve Alışveriş Merkezleri, Lüks Konut Siteleri ve Üniversite Kampüs ve Eğitim Tesisleri gibi projelerin anahtar teslim inşaatı konusunda uzmanlaşmıştır. Koray Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. ; Arazi Geliştirme, Bina bakım, onarım ve yönetim hizmetleri, Restorasyon ve Renovasyon İşleri, Deprem Güvenliği için Statik Güçlendirme, Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Kurumsal Kimlik ve Şube Yenileme Hizmetleri alanlarında hizmet veren çeşitli şirket ve iştirakleri bünyesinde toplayan KORAY Şirketler Topluluğu'nun en önemli şirketlerinden biridir.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. 1944 yılında Türkiye'nin ilk özel bankası olarak kurulan Yapı Kredi, ülkemizin ekonomik ve toplumsal tarihi içinde önemli bir yere sahiptir. Kurumsal, ticari ve bireysel bankacılıktaki güçlü konumu ile günümüzde reel sektörü desteklemeye devam eden Yapı Kredi, birçok bankacılık ürün ve hizmetinin ülkemizdeki öncüsüdür. Özellikle ticaretin finansmanı ve kredi kartları konusunda sektörün lider kurumlarından olan Yapı Kredi, bu hizmetlerinde olduğu gibi diğer tüm bankacılık ürün ve hizmetlerinde de en son teknolojileri kullanmakta ve sektörünün öncü bankalarından biri olmayı sürdürmektedir. Yaratıcılığı ve teknolojik üstünlüğü Yapı Kredi'yi rakiplerinden ayıran başlıca özellik olarak göze çarpmaktadır.

Yapı Kredi Bankacılık Hizmetlerini milyonlarca müşterisine, ülke geneline yayılmış geniş şube ağı, Çağrı Merkezleri ve İnternet bankacılığı gibi dağıtım kanallarının yanı sıra, yurtdışında yer alan banka ve temsilcilikleri aracılığıyla ulaştırmaktadır.

Yapı Kredi'nin iştirakler portföyünde finans, endüstri ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren çok sayıda kuruluş yer almaktadır.

Yapı Kredi, Koray Yapı ile birlikte gayrimenkul sektöründeki bir yeniliğe daha imza atmıştır.